Ogłoszenia duszpasterskie XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 2 lipca 2017 r.

1. Dziś, w XIII Niedzielę Zwykłą, wraz z całym Kościołem prosimy Ojca, byśmy z radością żyli według prawdy. Nie bójmy się przeznaczać dużo czasu na jej poszukiwanie, szczególnie w Słowie Bożym.
  1. W poniedziałek będziemy obchodzili święto św. Tomasza Apostoła. W środę można wspominać w modlitwie św. Marię Goretti, dziewicę i męczennicę. We czwartek – bł. Marię Teresę Ledóchowską, dziewicę, pierwszą kobietę w historii, która tak owocnie poświęciła się służbie misjom afrykańskim, za co była już za życia nazywana Matką Afryki; patronkę dzieł misyj-nych w Polsce. W sobotę – św. Jana z Dukli.
  1. Również w poniedziałek o 19:00 odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Zachęcamy do licznego udziału we czwartek w modlitwie w intencji powołań i za powołanych do służby Bożej, a w piątek – w modlitwie wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
    W pierwszy piątek miesiąca – Msze św. będą celebrowane rano i wieczorem.
  1. Można zgłaszać chorych i starszych, którzy w pierwszy piątek mogliby przeżyć spotkanie z Jezusem w Eucharystii w domu.
  1. Na 15 lipca zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Świętej Anny – miejscowości i sanktuarium (około 50 km od Wręczycy) noszącej imię babci Pana Jezusa – pod hasłem „Zabierz dziadków na pielgrzymkę”.
  1. Zachęcamy do wyjazdu na wakacyjną oazę młodzież od 16 roku życia wzwyż – w góry (do Bukowiny) w dniach 15-31 lipca lub do malowniczego Siedlca koło Krakowa – 4-20 sierpnia. Z Jezusem w dobrym towarzystwie jego przyjaciół tak wielu naszych parafian kiedyś spędzało oazowe chwile. Warto.
  1. Polecamy nowy numer tygodnika „Niedziela”, a w nim artykuł o masowym zjawisku kradzieży polskich dzieci w Niemczech, a w dziale młodych rozmowę z duszpasterzami parafii akademickiej w Częstochowie oraz artykuł o tym., czy można przyjaźnić się z ateistą.
  1. Pani Dorota Kędziora-Zych przysłała do mnie podziękowania za zeszłotygodnio-wą zbiórkę pieniędzy na jej leczenie. Przyjaciele Pani Doroty zebrali 10963,30. W liście napisała: „Jestem wzruszona ofiarnością wszystkich darczyńców, dziękuję za każdą złotówkę, każde słowo wsparcia, każdą modlitwę”. Podczas środowych Mszy św. aż do odwołania będziemy modlić się w jej intencji.
  1. Od kilku tygodni trwają długo oczekiwane prace brukarskie na cmentarzu. Do zapłaty brakuje ponad 20 tysięcy złotych. Proszę wszystkich o wielką mobilizację. Musimy zebrać tę sumę w ciągu trzech tygodni, czyli do zakończenia prac. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na ten cel.